Kochani!
Druhny i Druhowie, wielka wspaniała rodzino Harcograniowa.

Zanim podjąłem tą decyzję zaczerpnąłem opinii wśród Komendanta Chorągwi , Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Powiecie Starachowickim, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach oraz Lekarzy. Wspólnie z Komendą Hufca ZHP Starachowice, postanowiliśmy przenieść 8 edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” na jesień. Nowy termin to 04-06.09.2020 r.
Ciężko było podjąć tą decyzję…
Sytuacja jaka nastąpiła w kraju i na świecie, nie pozwala mi na  podjęcie tak wysokiego ryzyka. Ponad 300 dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych miało się spotkać w pierwszy kwietniowy weekend by śpiewać harcerskie i turystyczne piosenki w murach Starachowickiego Centrum Kultury. Osiem lat wspólnie z ekipą harcograniową oraz wami uczestnikami stworzyliśmy piękny rodzinny festiwal, pełen uśmiechu, radości i braterstwa. Nigdy bym sobie nie wybaczył, gdyby ta edycja była pełna strachu, wielu zakazów, aby odbyła się żeby miała się odbyć, nie chcę tego, myślę że wy też. Dlatego postanowiłem przenieść festiwal na jesień. Mam nadzieje, że wspólnie rozpoczniemy harcerski rok 2020/2021 ze śpiewem na ustach podczas naszego Harcogrania.
Ze swojej strony bardzo przepraszam, wszystkich tych, którzy będą mieli problemy poprzez odwoływanie zorganizowanych już wyjazdów na naszą imprezę, jestem przekonany, że rozumiecie słuszność decyzji, którą podjęliśmy wspólnie z władzami hufca.

Z harcerskim pozdrowieniem ,,Czuwaj!”

Komendant FPHiT ,,Harcogranie”
hm. Mateusz Ślaski