IX FPHiT

W dniach 24-26 września 2021 odbyła się IX edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. Festiwal zorganizowany został przez Hufiec ZHP Starachowice jak w roku poprzednim festiwal miał miejsce w Parku Kultury. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i festiwal „Harcogranie” został zorganizowany przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W piątek 24 września część uczestników skorzystała z opcji przednoclegu na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Wieczorem w Sali kinowej Parku kultury miały miejsce próby mikrofonowe dla chętnych zespołów przed występem konkursowym.

W sobotę od godziny 8:00  biuro festiwalowe rozpoczęło rejestrację uczestników od godziny 8:00. Po zakończeniu pracy biura tj, 9:00 rozpoczęto przeglądy konkursowe, trwały one do godziny 17:00. W tym roku zgłosiło się 26 podmiotów muzycznych z całej Polski, występując w czterech kategoriach. Wieczorem w sobotę odbył się koncert zespołów Stare Dobre Harcerstwo oraz Z tylu chmur.

W niedzielę 26 września odbył się koncert Galowy, którym wystąpiły wybrane przez organizatorów podmioty, po tymże koncercie ogłoszony został werdykt jury oraz rozdane nagrody.

W składzie jury festiwalu zasiadali:

•  hm. Arkadiusz Szostak – Dyrektor Artystyczny Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Dyrektor  Artystyczny Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek” w Kielcach Wokalista i gitarzysta zespołu „Sprzedawcy dymu”. Skarbnik Chorągwi Kieleckiej
  •  Małgorzata Spadło – Pedagog, drużynowa 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej w Mircu. Wokalistka zespołu Stare Dobre Harcerstwo. Zna nasz festiwal jak własną kieszeń w końcu jej Drużyna jak i sama z zespołem wygrywała Harcogranie.
  •  Katarzyna Nowok – Nauczyciel muzyk, Instruktor Szkolnych Zespołów Muzycznych.
  •  Weronika Gmurek – Wokalistka zespołu ,,Z tylu chmur”, harcerka. Zdobywczyni nagród na konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Największym osiągnięciem był dwukrotny występ na Pol’and’Rock Festival. Młoda krew w Jury.

Oto wyniki tegorocznej edycji:

Kategoria Soliści:

I miejsce: Hania Iwko

II miejsce: Hania Czajkowska

III miejsc: Kornelia Kanclerz

Wyróżnienie: Julia Bzymek

Wyróżnienie: Ania Filipczak

Kategoria do lat 14:

I miejsca: „Melodyjki”

II miejsca: 16 Gromada Zuchowa „Tropiciele Tajemnic”

III miejsce: Trzej Muszkieterowie

III miejsce: 16 Drużyna Harcerska „Północ”

Wyróżnienie: „Promyki”

Kategoria do lat 21:

I miejsce: Nie ogarniesz

II miejsce: Lisia Sfora

III miejsce: Płomienie

Wyróżnienie: Zespół „Rapapara”

Wyróżnienie: Miało być o małym księciu

Kategoria OPEN:

I miejsce: Nadia Iwko

II miejsce: Nie przy ludziach

II miejsce: Wesołe Nutki

III miejsce: Ostatni Sojusz Ludzi i Elfów

Wyróżnienie: Tacy Sami

GRAND PRIX:

Przyjaciół Para i Gitara

Nagroda Publiczności:

Anna Filipczak

Nagroda za piosenkę autorską:

Nie przy ludziach – „Wędruję przez poziomy”

Nagroda Komendanta festiwalu:

Hanna Czajkowska

Specjalne wyróżnienie:

Ksawery Dukielski

Współorganizatorem tegorocznej edycji był Park Kultury w Starachowicach.

Patronat Honorowy:

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej – Agata Wojtyszek

Komendant Chorągwi Kieleckiej – hm. Tomasz Rejmer

Starosta Powiatu Starachowickiego – Piotr Babicki

Prezydent Miasta Starachowice – Marek Materek

Patronat Medialny:

Harcerskie Kroniki Filmowe

DK-ART

maestroucho.pl

Dziękujemy za wsparcie:

Chorągiew Kielecka ZHP

Starostwo Powiatowe w Starachowicach

Urząd Miasta Starachowice

Powszechnej Wyższej Szkole Humanistycznej „Pomerania” w Starachowicach – wydział zamiejscowy

Centrum Muzyczne VANAX

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach

Pasja Sklep Muzyczny

Bar mleczny MiŚ

Nologo picks

AP-art Fotografia i Grafika Anna Pyda

BADGEr – twoja przypinka

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie „WARTA” – Agent Ubezpieczeniowy Małgorzata Ślaska

Empire Pracownia Reklamowa

Fundacja Wspieramy

Ogromnie dziękujemy również całej komendzie festiwalu: komendantowi hm. Mateuszowi Ślaskiemu, koordynatorowi pwd. Weronice Gross, obsłudze biura, promocji, zabezpieczenia medycznego, drużynie sztabowej, kwatermistrzowi oraz obsłudze Parku Kultury w Starachowicach (akustykom i oświetleniowcom).

Nasz festiwal jest niepowtarzalną imprezą, a organizacja tej edycji udowodniła, że razem jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Serdecznie dziękujemy każdemu z osobna za obecność. Do zobaczenie na X jubileuszowej edycji Harcogrania!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa phm. Adriana Gorzkowskiego oraz Kacpra Gajewskiego

Po materiały wideo zapraszamy na profil Harcerskich Kronik Filmowych

Czuwaj!